Projekty

Projekt wykonywany jest w schemacie:

 • Inwentaryzacja w terenie, rozmowa z właścicielem, określenie potrzeb
 • Propozycja kompozycji ogrodu oraz jej akceptacja
 • Projekt szczegółowy ogrodu

Pełen projekt 2D+3D zawiera:

 • projekt techniczny wykonania
 • projekt nasadzeń
 • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
 • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)
 • dowolna ilość kadrów z wizualizacji
 • spacer po ogrodzie

Projekt 2D zawiera:

 • projekt techniczny wykonania
 • projekt nasadzeń
 • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
 • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)

 

Marki

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Nasze realizacje 

Sprawdź więcej naszych realizacji

Projekt ogrodu jest niezwykle przydatny, kiedy chcemy przenieść nasze marzenia do rzeczywistości. To właśnie podczas projektowania decydujesz, jakie funkcje ma pełnić twój ogród. Wspólnie z projektantem omówicie istotne kwestie:

 • czy trzeba poszerzyć taras; w którym miejscu i jakie schody zrobić?
 • jak poprowadzić i z czego wykonać podjazd oraz ścieżki w ogrodzie?
 • czy potrzebne będzie miejsce na dziecięce zabawki?
 • czy planujesz w ogrodzie basen, jacuzzi lub inny element wodny?
 • czy chcesz mieć ekologiczny warzywnik i kompostownik?
 • jakie rośliny mogą cię szczelnie oddzielić od sąsiada, bez ograniczania widoku na otaczający krajobraz, ale z zachowaniem wydzielonej przestrzeni?
 • jakie gatunki roślin będą dobrze rosły na działce piaszczystej, jakie na gliniastej, a które posadzić na pochylonym terenie?

Jeśli nie potrafisz znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, potrzebujesz projektu ogrodu. Jesteśmy specjalistami, którzy wykonują projekt głównie po to, żebyś wiedział, ile i jakie materiały trzeba zakupić oraz jaką pracę wykonać. Co więcej – projekt ogrodu jest potrzeby, abyś miał pewność, że twoja przestrzeń będzie wyglądać dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałeś.

Jak wygląda współpraca z naszym biurem projektowym?

 1. Zaczynamy od dokonania inwentaryzacji i konsultacji z klientem w ogrodzie. Dojazd do 1 godziny od naszego biura wliczony jest w cenę usługi, więc bez problemu (i dodatkowych kosztów) dojedziemy do Marek. To bardzo ważny element naszej współpracy. Podczas wizyty wykonywany jest pomiar terenu. Na mapę nanosimy wszystkie elementy, które już istnieją w ogrodzie i mają zostać ujęte w projekcie, dokładnie je opisujemy. Jeżeli w twoim ogrodzie znajdują się rośliny, które zostaną w obecnym miejscu lub będzie można je przesadzić, musimy je zinwentaryzować. Podczas spotkania omawiane są wszystkie twoje potrzeby. Wspólnie uzgadniamy tak zwany schemat funkcjonalny ogrodu.
 2. Po zakończeniu inwentaryzacji mamy czas na przedstawienie koncepcji wstępnej (zazwyczaj trwa to 1-2 tygodnie). Otrzymujesz MAPĘ 1, na której w rzucie z góry widać wszystkie zabudowania, wjazdy i dojścia, tarasy i główne rozdzielenie między trawnikiem a rabatą, na której zasadzona będzie roślinność. Mapa pokazuje też istniejące drzewa i główne drzewa projektowane, czyli widać na niej duże elementy ogrodu. Często w załączeniu przesyłamy też pierwsze proponowane materiały na podjazd i taras, a także przykładowe zdjęcia małej architektury ogrodowej – pergoli, basenu albo paleniska, które według nas będą pasować do twojej przestrzeni.
 3. POPRAWKA 1: Mapa 1 z kompozycją trafia do ciebie. Umawiamy się na konkretny czas na przemyślenie projektu. Musisz przeanalizować m.in.: czy ujęliśmy w projekcie wszystkie funkcje ogrodu, czy chcesz coś dodać lub z czegoś zrezygnować, czy uważasz, że jest za mało lub za dużo miejsca na rośliny lub trawnik? Przemyśl również, czy podobają ci się zaproponowane elementy małej architektury, np. typ pergoli. To moment, w którym muszą do nas trafić wszystkie twoje uwagi!
 4. MAPA 2: W odniesieniu do twoich uwag wykonujemy tak zwaną pierwszą poprawkę do projektu. Nanosimy wypunktowane zmiany (na tym etapie ich ilość nie ma znaczenia). Dostajesz jeszcze raz mapę kompozycji po zmianach i ją akceptujesz albo sugerujesz nam kolejne poprawki. Po pełnej akceptacji kompozycji przechodzimy do doboru roślin.
 5. Przedstawiamy ci MAPĘ 3. Widoczne są już na niej projektowane rośliny, widać ich rozstaw, nazwę i potrzebną ilość. W tym momencie bardzo często przechodzimy już do wykonywania wizualizacji. Dostajesz więc mapę z kompozycją oraz wybranymi roślinami i pierwsze wizualizacje. Na tym etapie projektowania korzystamy też z katalogów ze zdjęciami roślin. Dlaczego? Rośliny na wizualizacjach bywają wyidealizowane, a większość klientów dopiero po zobaczeniu roślin na zdjęciu podejmuje decyzję, czy odpowiada im dany gatunek.
 6. POPRAWKA 2: Mapa z zaznaczonymi roślinami i pierwsze wizualizacje ogrodu trafiają do ciebie. Znowu masz czas na przemyślenia i przekazanie uwag (ok. 1-2 tygodni). Musisz zastanowić się, czy podobają ci się zaproponowane rośliny. Czy ich wielkość oraz kolor wydają się odpowiednie do miejsca, w którym mają się znaleźć? Przekazujesz nam wszystkie uwagi. Często zmiany polegają na wymianie rośliny liściastej na iglastą lub zmianie koloru kwiatów. Uwag możesz zgłosić dowolną ilość, ale muszą być konstruktywne. Może to być na przykład wymiana proponowanych konwalii na inną roślinę, która nie będzie trująca.
 7. Wszystkie twoje uwagi nanosimy na mapę i wizualizacja jest wykonana na poziomie docelowym. Dostajesz od nas dwa pliki i możesz wykorzystać POPRAWKĘ 3. W jej ramach możesz wprowadzić zmiany dotyczące roślin lub niewielkie zmiany w układzie ogrodu. Koncepcja ogrodu, którą akceptowałeś na samym początku, nie ulegnie już zmianie. Chodzi bardziej o zwiększenie lub zmniejszenie oświetlenia elementów ogrodu, zwiększenie przestrzeni do wypoczynku albo wymianę drzewa na mniejsze lub prostsze w pielęgnacji.
 8. Po wykorzystaniu wszystkich poprawek mamy czas na skończenie twojego projektu. Dostajesz wszystkie mapy wskazane w punkcie „Co zawiera projekt?”

CO ZAWIERA PROJEKT

 1. koncepcja ogrodu
 2. plan nasadzeń roślinnych
 3. plan techniczny
 4. plan oświetlenia (opcja dodatkowo)
 5. plan nawadniania (opcja dodatkowa)
 6. wizualizacja (ilość ujęć dostosowana do wielkości ogrodu)
 7. pełen spis roślin z katalogiem zdjęć wybranych roślin w naturze
 8. przedmiar wszystkich potrzebnych prac z wyceną materiałów w tym spisy roślin
 9. dla zainteresowanych pełen kosztorys wykonania ogrodu przez naszą firmę

ORIENTACYJNE CENY PROJEKTÓW*:

 

powierzchnia cena projketu netto
od do
m2 m2
1 300 2 000,00 zł
300 400 2 400,00 zł
400 600 2 800,00 zł
600 800 3 000,00 zł
800 1000 3 500,00 zł
1000 1200 4 000,00 zł
1200 1400 4 500,00 zł
1400 1600 6 000,00 zł

 

*Cena za projekt może się różnić w zależności od odległości jaką musimy przebyć celem inwentaryzacji oraz stopnia skomplikowania projektu. Najlepiej jest spytać nas o cenę telefonicznie bądź mailowo.  Większe powierzchni wyceniamy indywidualnie.

Działamy na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Sulejówka.

Projektowanie i aranżacja ogrodów Sulejówek
Projektowanie i aranżacja ogrodów Legionowo
Projektowanie i aranżacja ogrodów Konstancin-Jeziorna
Projektowanie i aranżacja ogrodów Halinów