Karczowanie działek Czyszczenie działek

Zajmujemy się również czyszczeniem oraz karczowaniem działek pod inwestycje. Jeśli potrzebujesz usunąć drzewa, krzaki i inne zarośla z działki, pomożemy Ci w tym.

 

Warszawa | Mińsk Mazowiecki | Siedlce | Sulejówek

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Czyszczenie działki

Solidne przygotowanie działki jest podstawą do szybkiej rekultywacji przy pomocy choćby glebogryzarki separacyjnej. Pracujemy metodami tradycyjnymi z użyciem nowoczesnego sprzętu jak piły spalinowe, frezarka do pni, koparka do wyrywania karp oraz rębak do mielenia gałęzi. Wycięte drzewa możemy przygotować na życzenie klienta na opał lub zabrać z działki. Gałęzie oraz drobne krzaki usuniemy przy pomocy rębaka, który zmieli wszystko do około 10 cm średnicy gałęzi. Rębak również doskonale się sprawdzi przy karczowaniu i czyszczeniu działki, na której pojawiło się mnóstwo samosiejek.

Karczowanie działki

Zrębki można wykorzystać do ściółkowania rabat lub warzywnika. Jeśli zrębki nie są potrzebne istnieje również możliwość ich usunięcia z działki. Do usuwania karp pozostałych w ziemi po drzewach możemy użyć frezarki do pni lub koparki. Usuwanie pni przy pomocy frezarki polega na powolnym frezowaniu karp do około 10 cm poniżej poziomu gruntu. Jest to często wystarczający zabieg w przypadku zakładania ogrodu.

Wycinka drzew

Urobek po frezowaniu karp dobrze sprawdza się jako naturalne wzbogacenie ziemi nieurodzajnej. Drugą metodą usuwania karp jest wyrywanie przy pomocy mini koparki z zamontowaną łyżką lub specjalnym zębem do rwania karp. Wyrywanie karp sprawdzi się, gdy klient chce mieć czysty plac gotowy pod np. wykopy. Należy jednak pamiętać, że często karpy są bardzo duże i ich usunięcie powoduje powstanie sporej dziury, którą należy uzupełnić ziemią, co w przypadku wielu dużych karp generuje duże koszta nowej ziemi.

Jeśli chcesz szybko i sprawnie oczyścić działkę i przygotować ją na sprzedaż, pod inwestycję lub pod założenie nowego ogrodu to z pewnością Ci z tym pomożemy.