Projekty

Projekt wykonywany jest w schemacie:

 • Inwentaryzacja w terenie, rozmowa z właścicielem, określenie potrzeb
 • Propozycja kompozycji ogrodu oraz jej akceptacja
 • Projekt szczegółowy ogrodu

Pełen projekt 2D+3D zawiera:

 • projekt techniczny wykonania
 • projekt nasadzeń
 • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
 • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)
 • dowolna ilość kadrów z wizualizacji
 • spacer po ogrodzie

Projekt 2D zawiera:

 • projekt techniczny wykonania
 • projekt nasadzeń
 • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
 • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)

 

Konstancin-Jeziorna

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Nasze realizacje 

Sprawdź więcej naszych realizacji

Aby zrealizować piękny i funkcjonalny ogród, warto zdecydować się na stworzenie projektu. To etap, na którym decydujesz przede wszystkim o tym, jakie funkcje ma pełnić twój ogród. Wspólnie z projektantem zajmiecie się wieloma kwestiami. Powinieneś przemyśleć:

 • czy trzeba poszerzyć taras; gdzie i jakie schody zrobić?
 • jak i z czego wykonać podjazd i ścieżki w ogrodzie?
 • czy potrzebujesz miejsca na zabawki dzieci?
 • czy chciałbyś postawić basen, jacuzzi lub inny element wodny?
 • czy chcesz sadzić własne warzywa i posiadać kompostownik?
 • jakie rośliny oddzielą cię szczelnie od sąsiadów, jednocześnie nie ograniczając widoku na otaczający krajobraz?
 • jakie gatunki sprawdzą się na działce w zależności od gleby i ukształtowania terenu?

Jeśli nie potrafisz sam znaleźć odpowiedzi na te pytania, skorzystaj z usługi projektowania ogrodu. Projekt wykonujemy przede wszystkim po to, żebyś – jako późniejszy wykonawca lub zlecający prace – dokładnie wiedział, ile i jakich materiałów zakupić oraz jaki nakład pracy należy wykonać. Co szczególnie ważne, projekt ogrodu jest potrzebny, abyś był pewien, że twoja przestrzeń będzie wyglądać dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałeś i czego potrzebujesz.

Jak wygląda nasza współpraca?

 1. Na początku przeprowadzamy inwentaryzację i konsultację z klientem w jego ogrodzie. W ramach oferowanej usługi dojeżdżamy do klienta bezpłatnie w obrębie 1 godziny jazdy. Bez problemu dotrzemy na twoją posesję w gminie Konstancin-Jeziorna. To bardzo ważny etap tworzenia projektu. Podczas wizyty wykonywany jest pomiar terenu, opisywane i nanoszone na mapę są wszystkie istniejące już elementy, które mają zostać uwzględnione w projekcie. Jeśli w ogrodzie są rośliny, które pozostaną na miejscu lub zostaną przesadzone, trzeba je zinwentaryzować. Podczas spotkania omawiane są wszystkie twoje potrzeby – wspólnie ustalamy tak zwany schemat funkcjonalny.
 2. Po odbytej inwentaryzacji, w umówionym czasie (zazwyczaj to 1-2 tygodnie), przedstawiamy ci koncepcję wstępną. To MAPA 1. Widać na niej – w rzucie z góry – zabudowania, wjazdy i dojścia, tarasy oraz linie głównego rozdzielenia między trawnikiem a rabatą, na której planowana jest roślinność. Mapa prezentuje też istniejące drzewa i główne drzewa projektowane, czyli widać na niej duże elementy ogrodu. Często w załączeniu prezentujemy już pierwsze materiały wybrane na podjazd lub taras i przykładowe zdjęcia małej architektury ogrodowej – pergoli, fontanny czy paleniska, które będzie pasować do twojej przestrzeni.
 3. POPRAWKA 1: Otrzymujesz mapę 1 z kompozycją i masz czas na przemyślenie koncepcji. Czy wszystkie planowane funkcje ogrodu zostały ujęte, może chciałbyś coś dodać lub z czegoś zrezygnować? Może uważasz, że jest za mało lub za dużo miejsca na rośliny lub trawnik? Czy podoba ci się zaproponowany typ pergoli? Te uwagi muszą do nasz trafić na tym etapie!
 4. MAPA 2: W oparciu o twoje uwagi wykonujemy pierwszą poprawkę do projektu. Nanosimy wypunktowane zmiany, na tym etapie ich liczba nie ma znaczenia. Po wprowadzeniu zmian dostajesz jeszcze raz mapę kompozycji i albo akceptujesz zmiany, albo sugerujesz kolejne. Po pełnej akceptacji kompozycji przechodzimy do doboru roślin.
 5. MAPA 3: Na mapie ogrodu są już widoczne projektowane rośliny, ich rozstaw, nazwa i potrzebna ilość . Na tym etapie bardzo często wykonujemy już pierwsze wizualizacje. Dostajesz od nas mapę z kompozycją, wybranymi roślinami i pierwsze wizualizacje projektu. Do tego etapu projektowania wykorzystujemy katalogi ze zdjęciami roślin. Na wizualizacji rośliny są często wyidealizowane, a dzięki zdjęciom klienci mogą realnie ocenić, czy dana roślina im odpowiada.
 6. POPRAWKA 2: Mapa z roślinami i pierwsze wizualizacje projektu trafiają do twoich rąk. Ponownie dostajesz czas na przemyślenia i naniesienie uwag, zazwyczaj umawiamy się na 1-2 tygodnie. To czas, w którym musisz zdecydować, czy zaproponowane rośliny ci odpowiadają? Czy ich wielkość lub kolor są odpowiednie do danego miejsca ogrodu i twoich wyobrażeń? I znowu musisz przekazać nam wszystkie te uwagi. Często zmiany polegają na wymianie krzewu liściastego na roślinę iglastą lub o innym kolorze liści. Uwag możesz przekazać dowolną ilość, pod warunkiem, że będą konstruktywne. Do takich uwag zaliczy się np. wymiana trujących cisów w północnej części ogrodu na inną roślinę zimozieloną.
 7. Wszystkie przedstawione uwagi są nanoszone na mapę i wykonujemy docelowy poziom wizualizacji. W oparciu o oba pliki możesz skorzystać z POPRAWKI 3. Jaki jest jej zakres? Możesz wprowadzić zmiany dotyczące roślin lub niewielkie zmiany układu ogrodu (niemożliwa jest już zmiana koncepcji – zaakceptowałeś ją na początku). W tym momencie możesz dodać więcej punktów świetlnych na rabacie wzdłuż podjazdu, poszerzyć taras o 100 cm, dodać więcej miejsca do siedzenia albo wymienić drzewo na mniej angażujące w pielęgnacji.
 8. Kiedy wykorzystasz już wszystkie poprawki, mamy czas na skończenie twojego projektu. Na koniec dostajesz wszystkie mapy wymienione w punkcie „Co zawiera projekt?”

 

CO ZAWIERA PROJEKT

 1. koncepcja ogrodu
 2. plan nasadzeń roślinnych
 3. plan techniczny
 4. plan oświetlenia (opcja dodatkowo)
 5. plan nawadniania (opcja dodatkowa)
 6. wizualizacja (ilość ujęć dostosowana do wielkości ogrodu)
 7. pełen spis roślin z katalogiem zdjęć wybranych roślin w naturze
 8. przedmiar wszystkich potrzebnych prac z wyceną materiałów w tym spisy roślin
 9. dla zainteresowanych pełen kosztorys wykonania ogrodu przez naszą firmę

ORIENTACYJNE CENY PROJEKTÓW*:

 

powierzchnia cena projketu netto
od do
m2 m2
1 300 2 000,00 zł
300 400 2 400,00 zł
400 600 2 800,00 zł
600 800 3 000,00 zł
800 1000 3 500,00 zł
1000 1200 4 000,00 zł
1200 1400 4 500,00 zł
1400 1600 6 000,00 zł

 

*Cena za projekt może się różnić w zależności od odległości jaką musimy przebyć celem inwentaryzacji oraz stopnia skomplikowania projektu. Najlepiej jest spytać nas o cenę telefonicznie bądź mailowo.  Większe powierzchni wyceniamy indywidualnie.

Działamy na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Sulejówka.

Projektowanie i aranżacja ogrodów Sulejówek
Projektowanie i aranżacja ogrodów Marki
Projektowanie i aranżacja ogrodów Legionowo
Projektowanie i aranżacja ogrodów Halinów