Projekty

Projekt wykonywany jest w schemacie:

  • Inwentaryzacja w terenie, rozmowa z właścicielem, określenie potrzeb
  • Propozycja kompozycji ogrodu oraz jej akceptacja
  • Projekt szczegółowy ogrodu

Pełen projekt 2D+3D zawiera:

  • projekt techniczny wykonania
  • projekt nasadzeń
  • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
  • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)
  • dowolna ilość kadrów z wizualizacji
  • spacer po ogrodzie

Projekt 2D zawiera:

  • projekt techniczny wykonania
  • projekt nasadzeń
  • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
  • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)

 

Sulejówek

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Nasze realizacje



 

Sprawdź więcej naszych realizacji

 

Projekt ogrodu odgrywa ważną rolę, gdy chcemy odmienić przestrzeń wokół domu lub zbudować ją na nowo. Z pewnością masz swoje oczekiwania, dotyczące wymarzonej przestrzeni. Razem z projektantem możesz poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania. Jeśli posiadasz już taras, z pewnością warto rozważyć zachowanie dotychczasowego układu lub zmianę jego wymiarów albo rozstawienia schodów. Kolejną ważną kwestią jest rozplanowanie kształtu podjazdu i ścieżek oraz materiału, z jakich zostaną wykonane. Jeżeli masz dzieci, warto rozważyć dedykowane miejsce na ich zabawki.

Woda w ogrodzie stanowi równie ważną kwestię – marzysz o basenie lub jacuzzi? A może zawsze chciałeś mieć oczko wodne? Miłośnicy ekologii z pewnością docenią możliwość rozplanowania w ogrodzie warzywnika i kompostownika oraz ukrycia ich przed wzrokiem gości. Jeżeli posesja ma niewielką powierzchnię i chciałbyś odgrodzić się od sąsiadów, możemy zaplanować posadzenie roślin, które szczelnie zasłonią (albo zastąpią) ogrodzenie, a równocześnie nie przesłonią widoku na krajobraz i bliższą przestrzeń. Przy projektowaniu ogrodu bierzemy pod uwagę również glebę, jaka znajduje się na działce oraz ukształtowanie terenu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że ogród będzie się pięknie rozwijał w kolejnych latach.

Odpowiedzi na te pytania mogą być dla amatora trudne, a nawet wymagać zdobycia dodatkowej wiedzy. Dlatego warto zlecić wykonanie projektu ogrodu specjalistom. Mamy nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale przede wszystkim doświadczenie w projektowaniu bardzo zróżnicowanych ogrodów. W oparciu o informacje przekazane przez nas wraz z projektem ogrodu, będziesz dokładnie wiedział, jakie materiały musisz zakupić oraz jakiego nakładu pracy wymaga osiągnięcie pożądanego efektu. Realizację projektu możesz przekazać firmie zewnętrznej albo zająć się nią samodzielnie. Dzięki posiadaniu projektu nie musisz stale myśleć nad koncepcją ogrodu – masz pewność, że będzie on wyglądać zgodnie z twoimi marzeniami i potrzebami.

Projektowanie i aranżacja ogrodów Sulejówek - Jak przebiega współpraca z nami?

INWENTARYZACJA

Zaczynamy od inwentaryzacji obecnego stanu ogrodu. Konsultacja z klientem (do 1 godziny jazdy) jest wliczona w cenę projektu, dlatego bez problemu dojedziemy do Sulejówka. To kluczowy punkt naszej współpracy – dzięki niemu możemy dokonać pomiaru terenu, nanieść na mapę i opisać istniejące już elementy, które mają zostać zachowane. Posiadane przez ciebie rośliny mogą pozostać w swoim miejscu albo zostać przeniesione, co wymaga inwentaryzacji. W czasie naszego spotkania omawiamy twoje potrzeby oraz ustalamy tzw. schemat funkcjonalny ogrodu.

MAPA 1

Po zakończeniu inwentaryzacji, w umówionym czasie (zazwyczaj 1-2 tygodnie), przedstawiamy wstępną koncepcję projektu. Jest to MAPA 1, która zawiera rzut ogrodu z góry. Widać na nim zabudowania, wjazdy, dojścia, tarasy oraz główne rozdzielenie pomiędzy trawnikiem a rabatą, na której planowana będzie roślinność. Mapa przedstawia też istniejące drzewa i główne drzewa projektowane, czyli duże elementy ogrodu. Często zawiera w załączeniu również proponowane materiały na podjazd lub taras, przykładowe zdjęcia małej architektury ogrodowej, np. pergoli, basenu czy paleniska, które naszym zdaniem będą pasować do twojej przestrzeni.

POPRAWKA 1

Po otrzymaniu mapy z kompozycją masz czas na przemyślenie stworzonej przez nas koncepcji. Możesz zweryfikować, czy wszystkie omówione na spotkaniu funkcje ogrodu zostały ujęte w projekcie. To odpowiedni moment, by poinformować nas, że chciałbyś wzbogacić koncepcję ogrodu, zrezygnować z jakiegoś elementu albo zmienić proporcje pomiędzy trawnikiem a strefą roślinną. Możesz także wyrazić swoją opinię na temat proponowanych przez nas elementów architektonicznych. To etap podczas którego powinieneś przekazać nam wszystkie swoje uwagi.

MAPA 2

W oparciu o wszystkie otrzymane uwagi wprowadzamy tzw. pierwszą poprawkę projektu. Nanosimy na mapę zmiany, niezależnie od ich ilości. Następnie otrzymujesz poprawioną mapę do akceptacji. Jeśli postanowisz wprowadzić do projektu dodatkowe zmiany, dokonany kolejnej poprawy. Po pełnym zaakceptowaniu projektu, rozpoczynamy dobór roślin.

MAPA 3

Przedstawiamy ci mapę, na której są już widoczne projektowane rośliny, widać też ich rozstaw, nazwę i potrzebną ilość . Na tym etapie bardzo często przechodzimy również do wykonywania wizualizacji. Otrzymujesz od nas mapę z kompozycją oraz wybranymi roślinami i pierwsze wizualizacje. Dołączamy również katalogi ze zdjęciami roślin w rzeczywistości, ponieważ rośliny na wizualizacjach są często wyidealizowane i wielu klientów dopiero po obejrzeniu zdjęć przykładowych roślin podejmuje decyzję o ich akceptacji.

POPRAWKA 2

Mapa z naniesionymi roślinami i pierwsze wizualizacje trafiają do ciebie. Zazwyczaj masz 1-2 tygodnie na przemyślenia i naniesienie uwag. Musisz zdecydować, czy podobają ci się zaproponowane rośliny? Czy ich wielkość lub kolor wydają się odpowiednie do danego miejsca w ogrodzie? Wszystkie te uwagi musisz nam przekazać! Często wykonywane zmiany polegają na zmianie roślin liściastych na iglaste lub na odwrót, zmianę roślin w kwestii koloru kwiatów lub liści. Możesz przedstawić dowolną ilość uwag, pamiętaj jednak, by były konstruktywne, jak np. zamiana cisów na inne rośliny zimozielone, które nie będą trujące.

Wszystkie twoje uwagi są nanoszone na mapę, a wizualizacja jest wykonywana na poziomie docelowym. Dostajesz oba pliki i masz do dyspozycji POPRAWKĘ 3. W jej zakresie możesz wprowadzić zmiany dotyczące roślin lub niewielkie zmiany układu ogrodu. Nie obejmuje ona kompletnej zmiany koncepcji ogrodu, którą zaakceptowałeś na samym początku. Chodzi o zmiany typu: dodajmy więcej punktów świetlnych na rabacie wzdłuż wjazdu, poszerzmy taras o 100 cm, chcę więcej miejsca do siedzenia, a to duże drzewo będzie sprawiać mi kłopot, posadźmy w tym miejscu mniejsze.

Po wykorzystaniu wszystkich poprawek mamy czas na skończenie twojego projektu. Otrzymasz od nas wszystkie mapy z punktu „Co zawiera projekt?”.

CO ZAWIERA PROJEKT

  1. koncepcja ogrodu
  2. plan nasadzeń roślinnych
  3. plan techniczny
  4. plan oświetlenia (opcja dodatkowo)
  5. plan nawadniania (opcja dodatkowa)
  6. wizualizacja (ilość ujęć dostosowana do wielkości ogrodu)
  7. pełen spis roślin z katalogiem zdjęć wybranych roślin w naturze
  8. przedmiar wszystkich potrzebnych prac z wyceną materiałów w tym spisy roślin
  9. dla zainteresowanych pełen kosztorys wykonania ogrodu przez naszą firmę

ORIENTACYJNE CENY PROJEKTÓW*:

 

powierzchnia cena projketu netto
od do
m2 m2
1 300 2 000,00 zł
300 400 2 400,00 zł
400 600 2 800,00 zł
600 800 3 000,00 zł
800 1000 3 500,00 zł
1000 1200 4 000,00 zł
1200 1400 4 500,00 zł
1400 1600 6 000,00 zł

 

*Cena za projekt może się różnić w zależności od odległości jaką musimy przebyć celem inwentaryzacji oraz stopnia skomplikowania projektu. Najlepiej jest spytać nas o cenę telefonicznie bądź mailowo.  Większe powierzchni wyceniamy indywidualnie.

Działamy na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Sulejówka.

Projektowanie i aranżacja ogrodów Marki
Projektowanie i aranżacja ogrodów Legionowo
Projektowanie i aranżacja ogrodów Konstancin-Jeziorna
Projektowanie i aranżacja ogrodów Halinów