Projekty

Projekt wykonywany jest w schemacie:

 • Inwentaryzacja w terenie, rozmowa z właścicielem, określenie potrzeb
 • Propozycja kompozycji ogrodu oraz jej akceptacja
 • Projekt szczegółowy ogrodu

Pełen projekt 2D+3D zawiera:

 • projekt techniczny wykonania
 • projekt nasadzeń
 • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
 • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)
 • dowolna ilość kadrów z wizualizacji
 • spacer po ogrodzie

Projekt 2D zawiera:

 • projekt techniczny wykonania
 • projekt nasadzeń
 • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
 • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)

 

Legionowo

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Nasze realizacje 

Sprawdź więcej naszych realizacji

Odpowiedni projekt ogrodu jest niezbędny do właściwego zagospodarowania przestrzeni. To etap, na którym decydujesz o funkcjach, jakie ma pełnić twój ogród. Wspólnie z projektantem pochylicie się nad wieloma kwestiami. Będą to między innymi pytania:

 • czy potrzebujesz przekształcić taras, w którym miejscu i jakie schody do niego zrobić?
 • z jakich materiałów i w którym miejscu wykonać podjazd i ścieżki w ogrodzie?
 • czy potrzebujesz miejsca zabaw dla dzieci?
 • czy chciałbyś umieścić w ogrodzie basen, saunę lub inny element wodny?
 • czy zamierzasz prowadzić ekologiczny warzywnik i korzystać z kompostownika?
 • jakie rośliny mogą cię szczelnie oddzielić od sąsiada, a które nie będą ograniczać widoku na lokalny krajobraz, ale widocznie wydzielą przestrzeń?
 • jakie gatunki roślin będą dobrze rosły na działce piaszczystej, jakie na gliniastej lub na pochylonym terenie?

Jeśli nie potrafisz sam znaleźć odpowiedzi na te pytania, potrzebujesz projektu ogrodu. Projekt wykonujemy przede wszystkim po to, żebyś miał plan tworzenia ogrodu. Jako wykonawca lub zlecający prace, powinieneś dokładnie wiedzieć, jakie materiały trzeba zakupić i ile, a także – jaką pracę należy wykonać. Co najważniejsze – projekt ogrodu jest niezbędny, żebyś był pewien, że twoja przestrzeń będzie wyglądać dokładnie tak, jak potrzebujesz.

Jak wygląda współpraca z nami?

 1. Zaczynamy od inwentaryzacji i konsultacji z klientem w ogrodzie (dojazd w obrębie 1 godziny wliczony jest w cenę projektu). To kluczowy punkt projektu. Podczas takiej wizyty wykonywany jest pomiar terenu. Opisywane i nanoszone na mapę są wszystkie elementy, które już istnieją w ogrodzie i zostaną uwzględnione w projekcie. Jeśli znajdują się w nim rośliny, które mają zostać w swoim miejscu lub zostaną przesadzone, trzeba je zinwentaryzować. Podczas spotkania omawiane są również wszystkie twoje potrzeby dotyczące ogrodu. Ustalamy wspólnie tak zwany schemat funkcjonalny.
 2. Po zakończeniu inwentaryzacji mamy czas (zazwyczaj 1-2 tygodnie) na przedstawienie wstępnej koncepcji ogrodu. To MAPA 1, na której widać rzut z góry. Przedstawione są na niej zabudowania, wjazdy oraz dojścia, tarasy, a także główne rozdzielenie pomiędzy trawnikiem a rabatą, na której planowana będzie roślinność. Mapa pokazuje też już istniejące drzewa i główne drzewa projektowane, widać więc na niej duże elementy ogrodu. Często dołączamy już wybrane materiały na podjazd lub taras oraz przykładowe zdjęcia małej architektury ogrodowej, np. pergole, basen, palenisko. To sugestie wyposażenia, które naszym zdaniem będzie pasować do twojej przestrzeni.
 3. POPRAWKA 1. Przesyłamy Ci mapę 1 z kompozycją i dajemy czas na przemyślenie koncepcji. Czy na pewno wszystkie funkcje ogrodu zostały przez nas ujęte? Czy chcesz coś dodać do projektu lub z czegoś zrezygnować? Może uważasz, że w jednym rogu jest za mało lub za dużo miejsca na rośliny? Czy zaproponowany typ pergoli spełnia twoje oczekiwania? Wszystkie te uwagi muszą do nasz trafić właśnie na typ etapie!
 4. MAPA 2: W oparciu o twoje uwagi wykonujemy tzw. pierwszą poprawkę do projektu. Nanosimy wypunktowane zmiany, których ilość nie ma znaczenia. Po wprowadzeniu zmian dostajesz poprawioną mapę kompozycji. Akceptujesz ją albo przekazujesz kolejne uwagi. Po uzyskaniu twojej pełnej akceptacji przechodzimy do doboru roślin.
 5. MAPA 3: Na mapie kompozycji są już widoczne projektowane rośliny, widać rozstaw, nazwę i ilość sadzonek. Na tym etapie często przechodzimy już do wykonywania wizualizacji. Dostajesz od nas mapę z kompozycją oraz wybranymi roślinami i pierwsze wizualizacje. Do tego etapu korzystamy z katalogów ze zdjęciami roślin w rzeczywistości. Dlaczego? Na wizualizacjach rośliny są często wyidealizowane, a zależy nam, aby klienci byli zadowoleni z ogrodu przez lata. Większość klientów podejmuje więc decyzje po zapoznaniu się ze zdjęciami przykładowych roślin.
 6. POPRAWKA 2: Mapa z projektem, zdjęcia roślin i pierwsze wizualizacje trafiają do twoich rąk. Znowu dostajesz czas na przemyślenia i naniesienie uwag. Zazwyczaj umawiajmy się na 1-2 tygodnie. Musisz przemyśleć, czy podobają ci się proponowane rośliny, a ich rozmiar lub kolor wydaje się odpowiedni do miejsca w ogrodzie. Po raz kolejny musisz przekazać nam wszystkie te uwagi. Najczęściej wykonywane zmiany w projekcie polegają na zmianie roślin iglastych na liściaste albo wymianie koloru liści lub kwiatów. Możesz przedstawić dowolną ilość uwag, pod warunkiem, że będą one konstruktywne. Czyli jakie? Możemy zmienić jeden rodzaj zimozielonych krzewów na inny albo zamienić konwalie na kwiaty, które będą bezpieczne dla dzieci.
 7. Wszystkie uwagi zostają naniesione na mapę, a my wykonujemy wersję docelową wizualizacji. Dostajesz dwa pliki i możesz wykorzystać POPRAWKĘ 3. To wprowadzenie zmian dotyczących roślin lub niewielkich zmian w układzie ogrodu. Koncepcję ogrodu zaakceptowałeś na samym początku. Chodzi m.in. o zmiany niektórych punktów świetlnych na rabatach, poszerzenie tarasu czy zmianę proponowanego drzewa na mniejsze.
 8. Kiedy wykorzystasz wszystkie poprawki, zajmiemy się skończeniem twojego projektu. Dostaniesz od nas wszystkie mapy wypisane w punkcie „Co zawiera projekt?”

 

CO ZAWIERA PROJEKT

 1. koncepcja ogrodu
 2. plan nasadzeń roślinnych
 3. plan techniczny
 4. plan oświetlenia (opcja dodatkowo)
 5. plan nawadniania (opcja dodatkowa)
 6. wizualizacja (ilość ujęć dostosowana do wielkości ogrodu)
 7. pełen spis roślin z katalogiem zdjęć wybranych roślin w naturze
 8. przedmiar wszystkich potrzebnych prac z wyceną materiałów w tym spisy roślin
 9. dla zainteresowanych pełen kosztorys wykonania ogrodu przez naszą firmę

ORIENTACYJNE CENY PROJEKTÓW*:

 

powierzchnia cena projketu netto
od do
m2 m2
1 300 2 000,00 zł
300 400 2 400,00 zł
400 600 2 800,00 zł
600 800 3 000,00 zł
800 1000 3 500,00 zł
1000 1200 4 000,00 zł
1200 1400 4 500,00 zł
1400 1600 6 000,00 zł

 

*Cena za projekt może się różnić w zależności od odległości jaką musimy przebyć celem inwentaryzacji oraz stopnia skomplikowania projektu. Najlepiej jest spytać nas o cenę telefonicznie bądź mailowo.  Większe powierzchni wyceniamy indywidualnie.

Działamy na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Sulejówka.

Projektowanie i aranżacja ogrodów Sulejówek
Projektowanie i aranżacja ogrodów Marki
Projektowanie i aranżacja ogrodów Konstancin-Jeziorna
Projektowanie i aranżacja ogrodów Halinów