Projekty

Projekt wykonywany jest w schemacie:

  • Inwentaryzacja w terenie, rozmowa z właścicielem, określenie potrzeb
  • Propozycja kompozycji ogrodu oraz jej akceptacja
  • Projekt szczegółowy ogrodu

Pełen projekt 2D+3D zawiera:

  • projekt techniczny wykonania
  • projekt nasadzeń
  • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
  • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)
  • dowolna ilość kadrów z wizualizacji
  • spacer po ogrodzie

Projekt 2D zawiera:

  • projekt techniczny wykonania
  • projekt nasadzeń
  • możliwy projekt nawadniania i oświetlenia
  • przedmiary (materiały, w tym rośliny i robocizna)

 

Halinów

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Nasze realizacje



 

Sprawdź więcej naszych realizacji

 

Projektowanie ogrodu ułatwia jego tworzenie. To etap, na którym jako przyszły użytkownik decydujesz o funkcjach, jakie ma pełnić twój ogród. Wspólnie z projektantem omówicie kwestie:

  • zachowania lub przekształcenia tarasu oraz prowadzących do niego schodów,
  • sposobu wykonania alejek i podjazdu oraz materiałów, z jakich zostaną zrobione,
  • przestrzeni na zabawę (i zabawki) dzieci,
  • elementów wodnych – basenu, jacuzzi, fontanny, a nawet oczka wodnego,
  • warzywnika i kompostownika, jeśli interesuje cię własna ekologiczna uprawa,
  • roślin, które mogą oddzielić cię od sąsiadów bez zasłaniania krajobrazu, ale zaznaczając wyraźnie przestrzeń ogrodu,
  • gatunki roślin, które będą dobrze rosły na działce, w zależności od gleby i ukształtowania terenu.

W odpowiedzi na te pytania pomoże przygotowanie indywidualnego projektu ogrodu. Celem jego powstania jest ułatwienie właścicielowi zakupu odpowiednich materiałów oraz rozplanowanie pracy. Dzięki profesjonalnemu projektowi zyskasz pewność, że twoja przestrzeń będzie wyglądać tak, jak sobie wymarzyłeś.

Jak wygląda współpraca?

  1. Zaczynamy od przeprowadzenia inwentaryzacji i konsultacji z klientem w jego ogrodzie (dojazd w obrębie 1 godziny jazdy ujęty jest w cenie projektu, bez problemu dojedziemy więc do Halinowa). To kluczowy punkt projektu. Podczas wizyty dokonujemy pomiaru terenu oraz nanosimy na mapę i opisujemy wszystkie elementy, które już istnieją w ogrodzie i mają zostać ujęte w projekcie. Inwentaryzujemy rośliny, które pozostaną na swoim miejscu lub będzie można je przesadzić. Podczas spotkania omawiamy również wszystkie twoje potrzeby i wspólnie ustalamy tak zwany schemat funkcjonalny.
  2. Najczęściej w ciągu 1-2 tygodni przedstawiamy ci koncepcję wstępną. To MAPA 1, na której w rzucie z góry widać zabudowania, wjazdy, dojścia i tarasy oraz główne rozdzielenie między trawnikiem i rabatą, na której planowana jest roślinność. Mapa pokazuje też istniejące drzewa i główne drzewa projektowane, czyli widać na niej duże elementy ogrodu. Często w załączeniu zawarte są też pierwsze proponowane materiały, wybrane na podjazd lub taras oraz przykładowe zdjęcia małej architektury ogrodowej, np. pergoli, basenu oraz paleniska, które naszym zdaniem będą pasować do twojej przestrzeni.
  3. POPRAWKA 1. Do twoich rąk trafia mapa 1, a tym masz czas na przemyślenia. Upewnij się, że wszystkie funkcje ogrodu zostały ujęte w projekcie. Rozważ, czy chcesz coś dodać lub z czegoś zrezygnować. Może uznasz, że gdzieś zostało zaplanowane za mało lub za dużo miejsca na rośliny lub trawnik? Czy podoba ci się zaproponowany typ pergoli? Musisz nam przekazać wszystkie te uwagi.
  4. MAPA 2: W oparciu o twoje wskazówki wykonujemy tak zwaną pierwszą poprawkę do projektu. Nanosimy wypunktowane zmiany (ich ilość na tym etapie nie ma znaczenia). Dostajesz ponownie mapę kompozycji po zmianach i akceptujesz ją albo zgłaszasz kolejne uwagi. Po uzyskaniu pełnej akceptacji przechodzimy do etapu doboru roślin.
  5. MAPA 3: Na mapie kompozycji są już zaznaczone projektowane rośliny, widać ich rozstaw, nazwę i potrzebną ilość. Na tym etapie bardzo często tworzymy już wizualizację. Dostajesz zatem nie tylko mapę z kompozycją oraz wybranymi roślinami, ale i pierwsze wizualizacje projektu. To moment, w którym korzystamy też z katalogów ze zdjęciami roślin w rzeczywistych ogrodach. Przedstawione na wizualizacjach rośliny są bowiem często wyidealizowane i dlatego większość klientów podejmuje decyzję, czy dana roślina im odpowiada, dopiero po przejrzeniu przykładowych zdjęć.
  6. POPRAWKA 2: Trafia do ciebie mapa z roślinami i pierwsze wizualizacje ogrodu. Znowu masz czas na przemyślenia i przekazanie uwag (zazwyczaj 1-2 tygodnie). Musisz zdecydować, czy podobają ci się zaproponowane rośliny. Czy ich wielkość lub kolor wydają się odpowiednie do danego miejsca w ogrodzie? Wszystkie twoje uwagi muszą do nasz trafić! Często wprowadzane zmiany polegają na zmianie roślin liściastych na iglaste albo kolorów liści lub kwiatów. Uwag możesz przekazać dowolną ilość, ale muszą być konstruktywne, jak np. zamiana roślin trujących na podobne, ale bezpieczne dla dzieci i zwierząt.
  7. Wszystkie otrzymane od ciebie uwagi są nanoszone na mapę. Wykonujemy już wizualizację ogrodu na poziomie docelowym. Dostajesz oba pliki i masz do dyspozycji tzw. POPRAWKĘ 3, w ramach której możesz wprowadzić zmiany dotyczące roślin lub niewielkie zmiany układu ogrodu. Nie obejmują one kompletnej zmiany koncepcji, którą zaakceptowałeś na samym początku. Mogą to być zmiany typu: dodanie większej ilości punktów świetlnych na rabacie wzdłuż wjazdu, poszerzenie tarasu o 50 cm, zwiększenie przestrzeni do siedzenia albo wymiana drzewa na mniejsze gabarytowo.
  8. Po wykorzystaniu przez ciebie wszystkich poprawek mamy czas na skończenie twojego projektu. Dostajesz od nas komplet map opisanych w punkcie „Co zawiera projekt?”

CO ZAWIERA PROJEKT

  1. koncepcja ogrodu
  2. plan nasadzeń roślinnych
  3. plan techniczny
  4. plan oświetlenia (opcja dodatkowo)
  5. plan nawadniania (opcja dodatkowa)
  6. wizualizacja (ilość ujęć dostosowana do wielkości ogrodu)
  7. pełen spis roślin z katalogiem zdjęć wybranych roślin w naturze
  8. przedmiar wszystkich potrzebnych prac z wyceną materiałów w tym spisy roślin
  9. dla zainteresowanych pełen kosztorys wykonania ogrodu przez naszą firmę

ORIENTACYJNE CENY PROJEKTÓW*:

 

powierzchnia cena projketu netto
od do
m2 m2
1 300 2 000,00 zł
300 400 2 400,00 zł
400 600 2 800,00 zł
600 800 3 000,00 zł
800 1000 3 500,00 zł
1000 1200 4 000,00 zł
1200 1400 4 500,00 zł
1400 1600 6 000,00 zł

 

*Cena za projekt może się różnić w zależności od odległości jaką musimy przebyć celem inwentaryzacji oraz stopnia skomplikowania projektu. Najlepiej jest spytać nas o cenę telefonicznie bądź mailowo.  Większe powierzchni wyceniamy indywidualnie.

Działamy na terenie Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Sulejówka.

Projektowanie i aranżacja ogrodów Sulejówek
Projektowanie i aranżacja ogrodów Marki
Projektowanie i aranżacja ogrodów Legionowo
Projektowanie i aranżacja ogrodów Konstancin-Jeziorna