ulica Długa 132, 05-300 Budy Barcząckie
NIP: 8222169844
Anna Gryglas
tel.: 504 548 530
email: biuro@brzozowisko.com

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Sulejówek Miłosna

Miłosna to stacja kolejowa Polskich Kolei Państwowych. Położona jest ona przy ulicy Stanisława Staszica w Sulejówku (województwo mazowieckie). Stacja ta posiada kategorię dworca aglomeracyjnego według klasyfikacji PKP. Warto także wspomnieć o tym, że jest częścią tak zwanego węzła mińskiego. Na tej stacji zatrzymują się również pociągi osobowe Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Dla linii S2 ta stacja jest końcowa. Co ciekawe w roku 2018 stacja ta obsługiwała około 4500 pasażerów na dobę.

Sulejówek Miłosna to stacja, która posiada dwa perony (oba o długości 200 metrów). Pierwszy peron to peron boczny, gdzie jest tylko jedna krawędź peronowa. Drugi to jednak peron wyspowy, gdzie umieszczone są dwie krawędzie peronowe. Na peronach znajduje się 6 wiat przystankowych, zegary, megafony, ławki, tablice z nazwą stacji, latarnie oświetleniowe oraz oczywiście rozkłady jazdy.

Jeżeli chodzi o budynek administracyjny to mieści się on po północnej stronie torów przy ulicy Staszica. Znajduje się tam poczekalnia, kasa biletowa, tablice informacyjne, kiosk oraz zegary. Na stacji znajduje się przejście podziemne, które zostało wybudowane w zastępstwie za przejście nadziemne, które musiało zostać zburzone podczas modernizacji stacji. Jest ono przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przejazd kolejowo-drogowy znajduje się w ciągu przy ulicy Krasińskiego. Jest on zabezpieczony rogatkami i obsługiwany jest przez dróżnika.

Co ciekawe przy stacji znajduje się staw kolejowy „kolejniak”. Umiejscowiony jest on po południowej stronie torów. Wcześniej służył jako kolejowa wieża ciśnień, która obecnie niestety już nie istnieje. Kiedyś usytuowana była tutaj także wieża kontroli ruchu. Została ona zburzona podczas modernizacji stacji na przełomie XX i XXI wieku. Znajdowała się ona przy zachodniej głowicy peronu 2. Obecnie ruchem kolejowym na tej stacji kieruje Lokalne Centrum Sterowania w Mińsku Mazowieckim. Ze stacji Miłosna można dojechać na przykład do Warszawy Zachodniej, Warszawy Wschodniej, Radomia czy Sochaczewa.