ulica Długa 132, 05-300 Budy Barcząckie
NIP: 8222169844
Anna Gryglas
tel.: 504 548 530
email: biuro@brzozowisko.com

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

MLKS Victoria Sulejówek

Początek działalności tego klubu sportowego możemy datować na rok 1918. Jego rozwojem zajął się pan Gałkowski. Na samym początku klub nosił nazwę Nadzieja. Warto wspomnieć o tym, że najprężniej rozwijała się dyscyplina piłki nożnej. W roku 1924 zaczęto rozgrywać już towarzyskie mecze piłkarskie na boisku „glinianek”. Klub Nadzieja odnosił wiele zwycięstw w sekcji piłkarskiej, przez co niedługo potem zmieniono nazwę na Koło Młodzieży „Miłośnianka”. Jego prezesem został Lech Załęski. Rozgrywki toczone przez „Miłośnian” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Można było to zauważyć szczególnie po frekwencji podczas meczów, kiedy wynosiła ona nawet 2000 widzów.

W pewnym momencie zgłoszono amatorski zespół piłkarski do Warszawskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Dzięki temu klub rozpoczął rozgrywki na poziomie C-klasy. Po roku aktywności drużyna awansowała do klasy B. W niej utrzymała się ona już do zakończenia swojej działalności, czyli do wybuchu II wojny światowej. W tamtym momencie kierownikami były kolejno Henryk Kubicki i Antoni Łabędź. W klasie B klub rywalizował z takimi drużynami, jak KS „Świt” Nowy Dwór Mazowiecki, czy KS „Gwiazda” oraz KS „Makabi”.

Reaktywacja klubu odbyła się po wojnie dzięki pani Genowefie Maliszewskiej. Założyła ona Towarzystwo Przyjaciół Żołnierza. Siedzibą tej organizacji była dwustuosobowa sala ze sceną. W tamtym miejscu często spotykała się także młodzież. Właśnie tam postanowiono wznowić działalność klubu sportowego. Jego prezesem został Stanisław Krasucki.

W momencie, kiedy Towarzystwo Przyjaciół Żołnierza zostało rozwiązane, klub był pod opieką Ludowych Zespołów Sportowych. Później klub występował w barwach zrzeszenia „Kolejarz”. W roku 1955 prowadzono rozmowy klubów KS „Kolejarz” Miłosna oraz LZS „Mazovia” Sulejówek dotyczące fuzji obydwu drużyn. Rozmowy zakończyły się sukcesem. W 1957 roku klub miał już nazwę LZS „Victoria” oraz uzyskał osobowość prawną.