Roboty koszące | Montaż

Automatyczne roboty koszące trawę stają się coraz bardziej popularne. Automatyczne kosiarki są w stanie zadbać o każdy trawnik - Od najmniejszych po wielohektarowe ogrody. Wszystkie tego typu roboty cechuje bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

Roboty koszące utrzymują trawnik w idealnym stanie. Dzięki temu żadnych prac nie trzeba wykonywać samodzielnie, a trawnik jest idealnie skoszony. Jeśli cenisz sobie swój wolny czas, zainstaluj w swoim ogrodzie kosiarkę, która nie wymaga obsługi.

Warszawa | Mińsk Mazowiecki | Siedlce | Sulejówek

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Zalety automatycznych robotów koszących

Niewątpliwą zaletą robotów koszących jest funkcja mulczowania, która pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Dzięki niej trawnik można nawozić rzadziej, a skoszona trawa nie jest uciążliwa, ponieważ nie trzeba jej wywozić ani kompostować, co jest szczególnie uciążliwe przy dużych ogrodach. Dzięki temu na trawnik wymaga zdecydowanie mniej rozsypywanych nawozów, aby utrzymać go w idealnym stanie. Roboty, które proponujemy charakteryzują się doskonałym wykonaniem, pięknym wyglądem, pojemnymi bateriami litono-jonowymi oraz bez szczotkowym silnikiem.

Jaki robot koszący będzie najlepszym wyborem?

Włoskie roboty koszące Ambrogio to klasa premium wśród tego typu urządzeń. Poza automatycznym koszeniem, roboty posiadają również szereg unikalnych cech. Każdego robota można sterować przy pomocy smartfona z dowolnego miejsca, można przeglądać statystyki oraz prowadzić aktualizacje oprogramowania. Automatyczne kosiarki Ambrogio są bardzo bezpieczne dla ludzi jak i zwierząt. Inteligentne czujniki, gdy zbliżają się do zwierzęcia lub człowieka, wyłączają robota. Na bardzo dużych obszarach można je połączyć w jedną farmę, aby szybciej i efektywniej udało się skosić trawnik. Dostępna jest pełna gama robotów koszących, od wersji budżetowych, dla małych obszarów, aż po wielkie tereny, boiska, ogrody, parki. Każdą kosiarkę można zaprogramować, by pracowała tylko w wybranych godzinach, tak aby nie przeszkadzała nikomu np. w dzień podczas zabaw.

Funkcjonalność automatycznych robotów koszących

Pojemne baterie litowo-jonowe pozwalają na bardzo długą pracę robota. Najczęściej ustawiane są tak, by w ciągu nocy wykonały pełny cykl koszenia, a ładowały się przez kilka godzin w środku dnia. Każdy robot jest wyposażony w czujnik deszczu, co powoduje, że robot wraca do stacji dokującej i wyjeżdża automatycznie, gdy deszcz przestaje padać. Roboty można również sterować głosowo, można wydawać polecenia odnośnie bieżących informacji o stanie robota, jak również można poleceniami sterować jego pracą podczas koszenia. Robota koszącego można zainstalować w każdym ogrodzie. Najlepiej na etapie projektowania ogrodu przewidzieć konkretny model robota i zbudować ogród, tak aby z nim współgrał.

Ustawienia i zastosowania robotów koszących

We wszystkich modelach można samodzielnie ustawiać wysokość koszenia. W urządzeniach wyższej klasy wszystko może odbywać się przez smartfona, natomiast w liniach budżetowych należy przestawiać ostrza ręcznie. Wszystkie roboty Ambrogio posiadają inteligentne zabezpieczania, które pozwalają śledzić go, jeśli wyjeżdża poza miejsce pracy. Skradziony robot wysyła do właściciela sygnały odnośnie swojej lokalizacji co umożliwia jego skuteczne odzyskanie. Jeżeli właściciel boi się o zdrowie np. małego psa typu ratler lub york istnieje możliwość dokupienia specjalnego nadajnika, który przyczepia się do obroży i gdy tylko zwierzę zbliży się do robota, ten się wyłącza. W trakcie prac ogrodowych, jeżeli istnieje taka potrzeba, można część ogrodu wykluczyć z koszenia. Dzięki temu nie będzie tam wjeżdżał. Modele wyposażone w specjalne moduły ZCS Connect można sterować przy pomocy asystentów głosowych (Siri, Google Home, Alexa). Roboty Ambrogio posiadają inteligentny system, który umożliwia koszenie trawników w jednym czasie przez kilka urządzeń. Wystarczy wydzielić im odpowiednie sekcje, a będą one ze sobą współpracowały. Kosiarki automatyczne stasowane są również na lotniskach, terenach rekreacyjnych, polach golfowych, parkach i boiskach.