Projektowanie ogrodów Siedlce | Aranżacja ogrodów Siedlce

W ciągu kilku ostatnich lat zaprojektowaliśmy kilkadziesiąt ogrodów w Siedlcach i okolicach. Część z nich została również przez nas zrealizowana. Klienci mogą cieszyć się naszymi aranżacjami i projektami również w okolicach Siedlec jak Nowe Opole, Zelków Kolonia, czy Suchożebry.

Realizujemy projekty ogrodów od najmniejszych (na małych osiedlach) jak i duże dla firm. Jeśli nie masz pomysłu na aranżację swojego ogrodu lub chciałbyś się doradzić, zaczynamy od spotkania i wstępnej rozmowy. Dzięki niej dowiemy się, co lubisz, co Ci się podoba i jakie są Twoje potrzeby.

 

Tel: +48 504 548 530 | Mail: biuro@brzozowisko.com

Jakie projekty ogrodów wykonujemy?

Duża część klientów chce ogrodu i projektu w stylu nowoczesnym, dopasowanym pod nowoczesny dom. W takim wypadku rośliny są elegancko ułożone na projekcie, rabaty wyznaczone w kątach prostych. Często projektowane są nowoczesne kostki brukowe, altany, paleniska, jak również nowoczesna bardzo popularna w ostatnich latach drewniana architektura w ogrodzie. Z kolei na obrzeżach miasta często realizujemy ogrody wiejskie, gdzie linie rabat prowadzone są po łukach. Rośliny i wszystkie wykończenia są również dopasowywane pod dom, jego układ okien i elewację. Na tym etapie inwestor nakreśla, czy chce korzystać z udogodnień w obsłudze ogrodu takich jak automatyczne nawadnianie oraz robot koszący. Posiadając te informacje, jesteśmy w stanie stworzyć projekt odpowiednio do Ciebie dopasowany. Bez trudu wkomponujemy w niego system nawadniania oraz robota koszącego.

Aranżacja ogrodów w Siedlcach – systemy nawodnienia oraz roboty koszące

W Siedlcach i okolicach systemy nawadniania ogrodów cieszą się dużą popularnością. Roboty koszące również zaczynają mieć duże zainteresowanie. Automatyczne kosiarki są już w przystępnych cenach dla każdego i można je zamontować w praktycznie każdym ogrodzie. Bardzo istotnym elementem jest źródło wody w ogrodzie. Decydując się na automatyczny system nawadniania zachęcamy do wykonania studni głębinowej, aby obniżyć koszty eksploatacji systemu. Studnia ma również olbrzymi plus, szczególnie na obrzeżach miast, gdy bywają problemy z ciśnieniem wody w ostatnich latach. Taka studnia daje pełną niezależność w ogrodzie.

Projektowanie ogrodów w Siedlcach – jak działamy?

Po ustaleniu wstępnych szczegółów, gdy szkic ogrodu jest już gotowy, zaczynamy projekt w 2D. Następnie, jeśli klient sobie życzy, wykonujemy film w 3D, który przedstawia jak faktycznie ogród może wyglądać. Należy również ustalić, czy ma być zrobiona wymiana gruntu na żyzną glebę oraz czy trawnik będzie siany, czy z rolki. Najlepszym rozwiązaniem jest trawnik z rolki na folii. Jest to świetna gatunkowo trawa, która bardzo szybko się ukorzenia i z której można właściwie od samego początku korzystać. Tak przygotowany trawnik jest odporniejszy na chwasty niż trawnik siany. Rośliny zostają zaproponowane z uwzględnieniem uwag inwestora. Rabaty mogą zostać wykonane na kilka sposobów. Można je wykończyć naturalną korą w różnych frakcjach, ale można również skorzystać z kamieni ozdobnych, które będą ładnie wyglądać zdecydowanie dłużej niż kora naturalna. Kruszywa są również w wielu kolorach o frakcjach. Najpopularniejsze w ostatnich latach to:

  • kora kamienna,
  • biała marianna,
  • otoczak miodowy,
  • duże białe obłe kamienie zwane white angel.

Te ostatnie, kamienie white angel, wspaniale współgrają z soliterem, czyli rośliną niezwykle okazałą, którą sadzi się w najbardziej widocznym miejscu w ogrodzie, tak aby cieszyła oko właścicieli. Często wybieranym drzewem w takie miejsce jest bonsai, duże drzewo szczepione na pniu lub drzewo kolumnowe.

Projektowanie i aranżacja ogrodów – materiały klasy premium

Współpracujemy z najlepszymi dostawcami materiałów w okolicy, dzięki czemu możemy zaoferować materiały klasy premium w przystępnych cenach. Posiadamy profesjonalny sprzęt, który umożliwia szybkie i efektowne prace. Staramy się wykonywać naszą pracę z dokładnością i odpowiednią szybkością tak, aby nie przeciągać niepotrzebnie realizacji.